FAMILY OFFICE
Zaufany doradca rodzinnego majątku

Najnowsza książka autorstwa Mariusza Pawlaka i Rafała Lorka to pozycja, nad którą objął patronat Związek Przedsiębiorców i Pracodawców (ZPP) i Centrum im. A. Smitha.

Polska ostatnich 25 lat to pasmo sukcesów, politycznych, społecznych, a także przemian ekonomicznych i gospodarczych. Polacy po 1989 roku dostali olbrzymią szansę, dawkę świeżego powietrza, które pozwoliło im w sposób nieskrępowany działać, tworzyć i wdrażać w życie pomysły, nie tylko gospodarcze, których nigdy wcześniej nie mieli możliwości zrealizować. Wrodzona przedsiębiorczość i ambicja Polaków oraz nieustępliwość w dążeniu do celu spowodowały, że na przestrzeni tych lat pojawiło się wiele firm, które stały się świetnym przykładem polskiej wersji „american dream” i ucieleśnieniem dewizy wszystkich zdobywców, mówiącej – „nie ma rzeczy niemożliwych”.

Obecnie powoli przechodzimy w czas stabilizacji oraz konsumowania owoców galopującej transformacji systemowej w sferze ekonomicznej i społecznej. Stajemy się odbiorcami wielu sprawdzonych wzorców z krajów rozwiniętych, o ustabilizowanej sytuacji gospodarczej. Jednym z nich jest właśnie family office – idea specyficznej, prestiżowej usługi, znana i z powodzeniem stosowana na świecie od końca XIX wieku. Od zawsze będąca papierem lakmusowym zmian rozwojowych zachodzących w dojrzałych gospodarczo społeczeństwach. Pojawienie się jej świadczy o tym, że dane społeczeństwo osiągnęło określony, wysoki poziom dobrobytu. Oznacza to bowiem po prostu, że dobrze się dzieje w naszym kraju. Trzymajmy kciuki, żeby tak już zostało.

Książka do kupienia w sieci sprzedaży Empik i na Empik.com oraz w Księgarni Naukowej im. B. Prusa, oraz w wersji elektronicznej na platformie Woblink.com, Android Store i Apple Store.